Predstavitev knjige župnika Toneta Kompareta KAKO SEM POSTAL ČUDAK, 9.5.2021

Vsak človek je na svet poklican z določenim namenom. Kako to lahko odkrije in uresniči, je skrivnost vsakega posameznika. Večino ljudi skozi življenje vodi tok, kakor smeti v reki. Nekateri pa že zgodaj odkrijejo, da je plavati proti toku zahtevnejše in počasnejše, vendar je cilj jasen. Potrebno je vložiti več napora, biti bolj pogumen in se ničesar ustrašiti. Sorazmerno temu je tudi osebno zadovoljstvo. Tako pot razumejo le tisti, ki so odkrili svojo karizmo in ji sledijo. Naj branje moje knjige spodbudi k temu čim več ljudi!

Tone Kompare, avtor

Društvo Finžgarjeva Galerija in Agape v Trnovem predstavljata pogovor z avtorjem knjige Tonetom Komparetom,
KAKO SEM POSTAL ČUDAK.


Pogovor s ‘čudakom‘:


Glasbeni in pogovorni vložki:

flavta: Jurka Zoroja
vokal: Nina Kompare Volasko
klaviature: Ana Kresal
lektor: Srečko Rutar
flavta: Jurka Zoroja

Pogovor vodil: Dušan Brešar
Dogodek povezovala: Alenka Črtanec

Organizacija dogodka: Agape v Trnovem in društvo Finžgarjeva galerija

Prispevek in video: Uroš Pust
Tehnika: pametni telefon, PC

Zvok: Jaša Kert Pust


Dragi Tone, ko si mi med mojim kratkim obiskom v Ljubljani prinesel knjigo »kako sem postal čudak«, niti malo mislil, da mi daješ v branje nekaj tako zanimivega. Ko sem začel brati, nisem mogel nehati. Preprost, tekoč jezik, posejan z domačimi izrazi, izpoved, ki razodeva Tvojo premočrtnost, odločnost, jasno vizijo in zdravo samozavest mengšana, ob tem pa klena duhovniška osebnost, globoka vera, trdna pobožnost in apostolska gorečnost. Razumljivo, da Te obdaja mnogo prijateljev in občudovalcev. Bog nam daj veliko takih čudakov. Vesel in prisrčen pozdrav.

Franc kardinal Rode

Ta knjiga je veliko pričevanje. Kdorkoli jo bo bral, bo imel lahko velike koristi. V njej je življenje, tako kot je, v njej je karizma duhovništva – edinstvena, neponovljiva, vsa darovana in ne-dolgovana. V njej je žrtev delavca v Gospodovem vinogradu. V njej je razumevanje, nerazumevanje, hvala in nasprotovanje. V njej je vse to, kar pravi Marijin Sin: “Če so preganjali mene, bodo preganjali tudi vas”. In dalje: “Ne bojte se, jaz sem svet premagal!”

dr. Stanislav Matičič

Ob vsem prebranem mi na misel prihaja le eno: “Kaj vse lahko Duhovnik ustanovi, ustvari, zgradi, razvije,.. če uporabi podarjene talente in predvsem sledi sebi in svoji odločitvi?” Zagotovo je vse skupaj podprto z molitvijo in delom sv. Duha. To knjigo bom predlagala vsem tistim, (oz. kar posodila ) ki včasih pametujejo, da bi morali biti duhovniki poročeni.
Hvala g. Tone za pogum, ki veje iz vaših besed in predvsem za življenjsko držo, da ste vedno na prvo mesto postavljali ljubezen do ljudi in do Jezusa Kristusa.

Romana Mirjam Urh

Tvojo knjigo berem in Ti moram čestitati. Najprej zaradi izredno domiselne sestave – res lucidna zamisel, drugič pa zaradi berljivosti. Kakor si napovedal, res knjige sinoči nisem mogel odložiti – bere se kot izredno zanimivo zgodbo o zanimivem “čudaku”.

Jože Kurinčič

Predogled knjige:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Knjigo lahko dobite v župnijskem uradu
ali pa jo naročite pri Ana Mariji na tel.: 030 375 974.


Utrinki s pogovornega večera

Vstopi na stran Finžgarjeve galerije >>>

Vstopi na stran Agape v Trnovem >>>