Kako lahko pomagam Jezusu

/ Tone Kompare /
Naša trnovska župnija spada med župnije dekanije Ljubljana Center. Letos se nam je pridružila tudi župnija Ljubljana Šiška – Bežigrad. V statistikah, ki jih posredujemo škofiji vsako leto ob koncu pastoralnega leta, navedemo, da v našo župnijo spada več kot šestnajst tisoč prebivalcev. Približna polovica je krščenih, ostali prebivalci so drugače verni ali mislijo, da niso verni. Poslanstvo župnije ima misijonski značaj. To pomeni, da po župnijski skupnosti Jezus želi nagovoriti in se srečati z vsemi, ki imajo to željo, ali jih naš način življenja pritegne. Kljub zelo različnim izkušnjam, ki jih imajo o veri in Cerkvi, jim živa, odprta, ljubeča in dejavna skupnost lahko pomaga, da presežejo predsodke, ki so si jih ustvarili iz različnih vzrokov in začutijo veličino Jezusove poti skozi življenje. Čeprav je za odprtost Bogu potrebna milost, ki je zastonjski dar, dejavni, plemeniti in čuteči verniki lahko marsikomu pomagajo. Poleg molitve zanje, je naša dolžnost ali naloga tudi v tem, da ob primernem času in na pravi način povabimo k sodelovanju. Seveda je pa lažje, če smo tudi verniki sami dejavno vključeni v služenje na področju, kjer čutimo, da bi mogli bolje opraviti svoje misijonsko poslanstvo.

Predložena skica nam lahko olajša odločitev in odziv na področju, kjer bi bili lahko koristni. Predstavljajte si, da Vas kliče Jezus in da želi, da postanete njegove roke, njegove noge, njegov glas in njegovi udje. Nekoč nam bo rekel: »Kar si storil v korist mojih bratov, sester, si storil meni. In tudi, česar nisi storil človeku, meni nisi storil« (prim. Mt 25,40.45). Prerok bi pa rekel: »Pogum, ljudstvo v deželi!«

Oglasite se in dajte se na razpolago Jezusu.


Več prispevkov >>