Večer za vaju


/ Karmen Peršin /
Meseca maja, v letu 2011, je skupnost Emanuel v trnovski župniji pripravila misijon. Trajal je nekaj dni in ponujal dogodke za različne skupine ljudi. Bili smo deležni adoracij, slavljenja, večera usmiljenja, molitve, branja Božje besede, bogatih pričevanj in novih doživetij. Eden od večerov je bil namenjen zakoncem. Odvijal se je v dvorani Antonovega doma na Viču. Prostor je bil malo zatemnjen, slišala se je nežna glasba, v sredi med nami je bila podoba našega Gospoda v soju svečk, obiskovalce pa so čakali stoli, razporejeni v krogu. Nekateri obrazi so bili znani, druge so oči zagledale prvič, srce pa je bilo v pričakovanju novega. Večer je bil bogat s pričevanji, druženjem, plesno glasbo, novimi poznanstvi in z novimi spoznanji.

V naslednjih letih se je ohranjal in se še ohranja spomin na misijon v obliki pripravljenih dogodkov. Eden izmed teh je »Večer za Vaju«, ki ga z veseljem in predanostjo pripravljamo vsako leto v januarju. V letu 2022 bo dogodek izpeljan že dvanajstič, letos pa smo se preizkusili tudi v izvedbi preko zoom povezave, kar nam je bil poseben izziv, ki je bil čaroben za vsakega udeleženca drugače v objemu lastnega doma.

Zakaj vsako leto znova, nekje proti koncu septembra, začnemo razmišljati in nabirati ideje za pripravo večera? Ker smo zakonci dragoceni del družbe, ker želimo spomniti, kako pomembno je, da je v naših odnosih prisoten Bog. Želimo se družiti in klepetati tudi z drugimi zakonci in sporočila župnika ter gostov vedno pustijo nov pečat za pogumen korak naprej.

Z ljubeznijo bomo Večer za Vaju v januarju (načrtujemo v živo, če bo situacija to dopuščala) zopet okrasili prostor, postavili mize in jih pokrili s prti, poskrbeli za zanimive goste, plesno glasbo in vajine brbončice. Večer bo tradicionalno otvoril naš župnik, Tone Kompare, z nagovorom in blagoslovom. V domu je tudi kapela, kjer sestre Frančiškanke Marijine misijonarke v molitvi podpirajo pare in kjer je možnost, da vsak par ali posameznik obišče Gospoda. Veselimo se vseh parov, ki že leta bogatite naše večere in z radostjo pričakujemo vaju, ki bosta prišla prvič! 

Z vami delimo vtise treh parov:

Z ženo se rada udeležujeva „Večera za Vaju“, ker gre za večer, kjer imava čas za naju, da se lahko malo izločiva iz dnevnega vrveža in uživava drug z drugim v plesu ob dobri družbi in izbrani glasbi. Poleg tega nam vsem večerno druženje dodatno popestrijo zanimivi gosti s svojim doprinosom. Petra in Matic

Večer za NAJU, tako enostaven stavek, pa tako lep večer. Sama, pa vendar v središču pozornosti, najine pozornosti. Drobna pozornost zjutraj, popoln nasmeh opoldne. Težko pričakovan večer. In tu je tudi Tone, ustvarjalec, pobudnik idej, popoln učitelj, enkraten vzornik. Veseliva se, kdo bi nama namreč lahko poklonil več, kot si  lahko podariva sama. Dragi in Franci

Sobota, nedelja, ponedeljek, … dnevi minevajo ob najrazličnejših obveznostih in opravkih. Nato pride tisti petek v januarju. Lepo se urediva in se odpeljeva na Vič v župnijski center, kjer naju čaka romantičen ambient, dobra družba, prijetna glasba, okusna hrana in pijača ter zanimivi gosti. Zazreva si v oči, se stisneva v objem, zapleševa in se zaveva, da se imava rada in da so dragoceni trenutki, ko se lahko posvetiva drug drugemu. Blanka in Valentin


Več prispevkov >>

                

Povezani članki

Vaši komentarji

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja